W imieniu Zarządu i  Rady Fundacji ZOSTAW ŚLAD bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania w dniu 19.08.2023 w pałacu w Izbicku charytatywnego koncertu pod nazwą „NIE MUSISZ ALE MOŻESZ” grupy  „SOLIDARIS BRASS”.

Fundacja Misjonarzy Klaretynów ZOSTAW ŚLAD obchodzi w tym roku 10 - lecie swojej działalności na rzecz pomocy wszystkim potrzebującym, zwłaszcza biednym w krajach tzw. „Trzeciego świata”, o czym powiedział w czasie powitania gości prezes o. Roman Woźnica cmf.

Ojciec Roman Woźnica pracował z  o. Andrzej Kobylińskim przez 20 lat na Wybrzeżu Kości Słoniowej m.in. przy budowie trzech kościołów. Organizowany w Izbicku koncert był kolejną inicjatywą Fundacji, której celem było zebranie środków na wsparcie naszej klaretyńskiej misji w Afryce w Burkina Faso.

Wyjątkowym gościem był klaretyn o. Andrzej Kobyliński pracujący w Afryce od 33 lat ( 20 lat na Wybrzeżu Kości Słoniowej i 13 lat w Burkina Faso ), który jest budowniczym czwartego już kościoła i salek katechetycznych, tym razem w Koudougou w Burkina Faso. Ciekawostką jest, że sam projektuje, nadzoruje i często sam pracuje na budowie, o czym opowiedział w czasie swojej prezentacji.

Fachową pomocą w budowie kościoła służy wiceprzewodniczący Fundacji p. Henryk Rudner, któremu bardzo dziękujemy za pomoc w doprecyzowaniu koncepcji i za pracę nad planami kościoła.

Dziękujemy o. Andrzejowi za poświęcony czas, za fachową prezentację pracy, za radość, optymizm i przedstawione potrzeby misji.

Słowa uznania i szczególne podziękowania dla zespołu muzycznego „SOLIDARIS BRASS” za gratisowy, wspaniały występ. Wszyscy obecni docenili profesjonalizm artystów, ich radość i otwarte serce dla spraw pomocy potrzebującym.

Dziękujemy gospodarzowi miejsca p. Hubertowi Palm za udostępnienie obiektu i personelowi za budowanie rodzinnej atmosfery i fachową obsługę. Dziękujemy za zorganizowanie wystawy misyjnej i pomoc przy sprzedaży pamiątek. Dziękujemy za udział w aukcji.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie musieli, ale pozytywnie odpowiedzieli i przybyli na koncert. Dziękujemy za rodzinną atmosferę, za przyjacielskie spotkanie, za pozostawienie trwałego śladu w naszym życiu, tym razem w dalekim Burkina Faso. Życzmy sobie, aby tak jak św. Antoniego Klareta, tak i nas przynaglała Miłość Chrystusa (por.2 Kor 5, 11).

Zapraszamy wszystkich zakochanych w niesieniu pomocy potrzebującym do współpracy z naszą klaretyńską Fundacją ZOSTAW ŚLAD.

O. Roman Woźnica cmf

Prezes Fundacji ZOSTAW ŚLAD